Warsztat „Dotyk za dotyk”

Warsztat „Dotyk za dotyk”

Warsztat „Dotyk za dotyk”

„Aby przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu”. Dotyk jest rodzajem ludzkiego działania, który łączy to, co indywidualne, cielesne, fizyczne i emocjonalne, z tym, co społeczne. Gdzie dotyk, tam i ruch. I taniec. Warsztat „Dotyk za dotyk” bazuje w oparciu o techniki ruchu autentycznego, ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne, a także różnego rodzaju tańce w parach i kręgu. Celem warsztatów jest poprawa poczucia świadomości własnego ciała, kondycji psychosomatycznej oraz ogólne rozluźnienie ciała . To okazja do doświadczania radości i przyjemności płynącej z tańca, eksplozji endorfin, współodczuwania przestrzeni i dzielenia jej z innymi. Dotyk i ruch tworzą zdarzenie.

Prowadzenie: Katarzyna Sikora. Tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Stypendystka Folkwang Universitat der Kunste w Essen. Posiada certyfikat „Terapeutka Biomasażu i Wellness” oraz certyfikat ukończenia kursu „Masaż tkanek głębokich i terapii powięziowej”. Odbyła program szkoleniowy ModemPro w Compagnia Zappala Danza w Katanii ( Sycylia). Choreografka w filmie krótkometrażowym „Breathlings” w reżyserii Arpad de Griek ( nagroda w kategorii „The best female dancer” i „The best choreographer” za film „Breathlings” w Neringa – Litwa). Współpracuje m.in z: Opera Narodowa w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Opera Królewska w Sztokholmie, Komuna Warszawa, Teatr Śląski w Katowicach, Teatr im. J. Osterwy w Lublinie.

Zapraszamy 22.09.2022 godz. 12.00-14.00 do Teatru Współczesnego.Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapisy na warsztat: ngokamera@gmail.com