Organizatorzy

Anna Wiśniewska

 

Z wykształcenia socjolog i terapeuta, z pasji filmowiec. Współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Kamera. Współautorka i realizatorka wielu skierowanych do młodzieży i seniorów projektów w zakresie edukacji filmowej i arterapii realizowanych przez Stowarzyszenie Kamera. Reżyserka kilku filmów dokumentalnych, m.in „Sususdata”, „Immer Reisebereit”, „Artkadiusz”. Pomysłodawczyni idei festiwalu Senior Movie.

 

 

 

 

Krzysztof Kuźnicki

Niezależny twórca filmowy, specjalizuje się w filmach dokumentalnych. Założyciel  i prezes Stowarzyszenia Kamera ze Szczecina. Autor i realizator projektów z zakresu edukacji filmowej skierowanych do młodzieży i seniorów. Reżyser wielu filmów dokumentalnych, m.in „Pan Ciasteczko”, „Artkadiusz” czy  „Mój pierwszy raz” , które prezentowane były na wielu festiwalach filmowych w Polsce i zagranicą ( np.Grand Prix za „Mój pierwszy raz” na festiwalu FICAE 2017 w Walencji). Pomysłodawca idei festiwalu Senior Movie.

 

 

 

 

  Jerzy Pachlowski

Muzyk, pedagog, historyk. Wieloletni nauczyciel w  szczecińskich szkołach. Od 2012 roku doktorant na wydziale historii US. Reżyser dźwięku i kompozytor na rzecz Stowarzyszenia Kamera. W latach  2018 -2020   pełnił funkcję sekretarza Stowarzyszenia Kamera.Natura romantyczna – lubi poranne bieganie po trawie.

 

 

 

 

  Marzena Marcinkiewicz

Socjolog z wykształcenia, od 22 lat przedsiębiorca – aby przeżyć a fotograf z zamiłowania. Fotografia to pasja, którą caly czas rozwija. Uczestniczka plenerów i warsztatów fotografii artystycznej.  W kadrze dla niej,  najważniejszy jest człowiek i emocje, zarówno w przekazie jak i w odbiorze. Pełni funkcję sekretarza w Zarządzie Stowarzyszenia Kamera.

 

 

 

 

  Jakub Romanowski

Członek Stowarzyszenia Kamera. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Animacja kultury. Ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Szczecinie. Twórca etiud i filmów krótkometrażowych. Laureat nagrody głównej na Szczecin Film Festival 2021 w kategorii Zachodniopomorskie Shorty za film „Nie wiem gdzie jestem” o tematyce Alzheimera.

 

 

 

Michał Przybyszewski

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, kierunek aktorski. Miłośnik klasycznych form lalkowych takich jak jawajka i marionetka, pasjonat gitary klasycznej oraz hiszpańskiej muzyki gitarowej. Współpracował z prywatnymi teatrami dla dzieci jak i państwowymi min. Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Związany twórczo ze Stowarzyszeniem Kamera – realizacja filmów, animacji poklatkowych, pomoc w organizacji wydarzeń, prowadzenie warsztatów i imprez kulturalnych.

 

 

 Zofia Kowalska

Studentka trzeciego roku wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, człowiek – zajawkowicz, wolontariuszka w instytucjach i na festiwalach przeróżnych, amatorka teatru offowego. W wolnych chwilach, których jest niewiele – sen i robienie zdjęć analogiem. Na Senior Movie zajmuje się promocją, mediami społecznościowymi i tym, o co poproszą.