1. My Deathcar
3:00 Francja 2019
reż. Werner Schnater
Czy będziesz o mnie śnić, kiedy umrę? Czy będziesz o mnie śnić całą noc?
Werner Schnater to absolwent projektowania na Braunschweig University of Art w Niemczech. Malarz, drukarz, autor komiksów, twórca animacji. Miał wystawy w Niemczech i Francji. Jego komiksy były publikowane w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Wielokrotny zdobywca nagród za obrazy i komiksy. Jego filmy wyświetlane są na festiwalach na całym świecie.
|
2.BETWEEN
22:00 Portugalia2018
reż. Andre Ben Birken, Takis Panas
W dniu zdania kluczy do domu, Takis dzwoni do swojego przyjaciela André z prośbą o pomoc w sprzątaniu. Opuszczanie domu może być trudne. Z pomocą portugalskiej poetki Margaridy, bolesne chwile zmieniają się w coś innego, znacznie mniej dramatycznego.
Andre Ben Birken – 2010 –do dzisiaj – niezależny przewodnik podróży, 2010 – reżyser adaptacji radiowej „Frei Luis de Sousa” autorstwa Almeidy Garretta, 2005-2007 – montaż i inne usługi dla targów lub muzeów (np. CeBIT international computer fair; Wilhelm-Busch-Museum Hannover) 1998 – 2004 – studiowanie sztuk pięknych (ukończony kierunek: dźwięk artystyczny), Hannover, Niemcy.
Takis Panas urodził się w południowej Grecji, obecnie mieszka w południowej Portugalii gdzie zarabia jako archeolog i kurator wystaw muzealnych. Był w jury Cine-Eco Film Festival. Pisze, wyświetla oraz produkuje filmy krótkometrażowe i dokumentalne.
|
3.Kadry z życiopisania
34:00 Polska 2016
reż./dir. Marek Osajda
Bohaterem filmu jest pisarz, dramaturg i dziennikarz Artur Daniel Liskowacki. Jego losy mocno związane są z rodzinnym Szczecinem, w którym się urodził i w którym żyje. Jego ojciec Ryszard Liskowacki także był pisarzem i dziennikarzem. Zarówno ojciec, jak i syn podejmowali w swojej twórczości tematy związane z historią Szczecina, jego tożsamością, niemiecką przedwojenną, wojenną, powojenną, polską. Bohater filmu, laureat nagród i wyróżnień, opowiada o losie pisarza, jego samotności, o tym, że we współczesnym świecie pisarz powinien być postrzegany przede wszystkim przez pryzmat swoich książek i, że tylko one są ważne w świecie, w którym medialny wizerunek bywa ważniejszy od treści.
Marek Osajda – Absolwent historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1979) i Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (1981) – specjalizacja telewizyjna. Pracował w telewizji, m.in.:w Studio-2, Redakcji Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP1, Ośrodku Radiowo – Telewizyjnym w Szczecinie, Prywatnej Telewizji„ Morze”. Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu ekologicznego „ Zielona Arka”, dziennikarz w „ Kurierze Szczecińskim, współpracownik TVP w Szczecinie i tygodnika „ Morze i Ziemia”.
|