Ułatwienia dostępu

Jury

Jury KONKURS GŁÓWNY

Dorota Szpetkowska– dziennikarka tv, prezenterka, autorka reportaży, filmów dokumentalnych, scenarzystka i reżyserka koncertów i festiwali, jurorka konkursów wokalnych, wokalistka. Swoją pracę w mediach zaczynała w 1984 roku Polskim Radiu i TVP Szczecin. W 1987 roku zamieniła Szczecin na Warszawę i pracowała w TVP S.A. aż do 2020 roku, realizując programy dla  TVP WARSZAWA, TVP1, TVP2 i TVP POLONIA. Współpracowała też z TV4 oraz z POLSATEM. Obecnie współpracuje z TVP3 Szczecin.

 

Kasia Zimnoch I Paweł Kleszczewski są duetem twórców filmowych i artystów wizualnych. Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika W Toruniu. Od 2013 tworzą kolektyw artystyczny Konik Studio. Ich filmy były prezentowane na ponad stu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ich prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych. Byli Artystami na rezydencjach w Irlandii, Szwecji, Estonii oraz Niemczech.

 

 

Damian Romaniak – krytyk filmowy, publicysta, literaturoznawca, redaktor naczelny kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”, od 2023 roku dyrektor programowy Szczecin Film Festival, wiceprezes Stowarzyszenia OFFicyna, wykładowca akademicki (prowadzi zajęcia z zakresu analizy filmu dokumentalnego, krytyki filmowej i narracji filmowych), także nauczyciel języka polskiego, dziennikarstwa i retoryki w prywatnym liceum. Dawniej związany z kinem niezależnym, pisał recenzje filmowe dla takich portali jak Onet czy Horror Online, był gospodarzem cyklu Kino Konesera w szczecińskich multipleksach Helios oraz Akademickiego Klubu Filmowego „Cyklino” w nieistniejącym dziś Domu Marynarza. Jest miłośnikiem dyskusyjnych spotkań filmowych i literackich. W NiUS Radio prowadzi cykliczną autorską audycję „W filmowym świecie”.


Jury KONKURS SENIOR TOPIC

 

Małgorzata Frymus – dziennikarka radiowa I reżyserka filmowa. Szczecinianka. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i łódzkiej„Filmówki” czyli Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Szczecin. Współautorka “Trochę kultury”, autorka “Posydeniek – audycji ukraińskiej mniejszości narodowej”, autorka reportaży radiowych. Współpracowała z Telewizją Polską oddział w Szczecinie. Zrealizowała kilkanaście programów i reportaży telewizyjnych. Przez ponad 20 lat wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Związana od lat ze Stowarzyszeniem OFFicyna, Zachęta Sztuki Współczesnej i Stowarzyszeniem Ińskie Lato Filmowe.  Zrealizowała kilkanaście reportaży telewizyjnych, teledysków (dla Zespołu Sklep z ptasimi piórami, czy Chóru Akademickiego Profesora Szyrockiego ZUT0 i filmów dokumentalnych, między innymi: w 2014 “Historie z celuloidu”, w 2015 “Wielka Zielona Ściana Afryka-Afryce” (nagrodzony Aniołem Pokoju – nagrodą Festiwalu Filmowego w Monaco),  2018 Planting in Syer. (pokazywany na COP24) 2018 Afforestation, 2019 Tiriolo, 2019 Jestem z Doumga, 2021 Willa Lentza – powrót do świetności, 2023 “Podróż dookoła siebie”, 2023 Moc


Henryk Gęsikowski- Absolwent Wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. W roku 1974, po ukończeniu studiów, przyjechał do Szczecina i pozostał wierny temu miastu do dzisiaj. Rozpoczynał swoją pracę w Państwowych Teatrach Dramatycznych. Po rozdzieleniu teatrów został aktorem Teatru Współczesnego. W latach 1983-86 był aktorem Teatru Polskiego po czym wrócił na deski Teatru Współczesnego. Ma w dorobku ponad 100 ról teatralnych. Grał również w filmach m.in. ” 07 zgłoś się „, ” Ballada o ścinaniu drzewa”, ” Zapis zbrodni „, ” Taxi A „, ” Miasto nocą”. w latach 1989-1992 był kierownikiem artystycznym Teatru Krypta. Założyciel wspólnie ze szczecińskimi artystami, ”  Piwnicy przy Krypcie”. w latach 1992-1998 dyrektor Domu Kultury Środowisk Twórczych ” Klub 13 Muz „. Kolejnym jego przedsięwzięciem był Teatr Otwarty – pierwszy w Szczecinie teatr prywatny. Wyreżyserował kilkanaście przedstawień teatralnych. Ostatnio uczestniczył w projekcie teatralnym Marty Łągiewki ” Minidrama, czyli spektakl na trzech aktorów i chór zza kulis ” na scenie Teatru Pleciuga.


Dominik Czech

urodzony w 1978, jest absolwentem Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze. Przygodę z kamerą rozpoczął w 1999, w lokalnej telewizji w Gorzowie. Początkowo jego praca była ściśle związana z mediami. W 2010 roku laureat nagrody „OKO” Najlepszy Operator TVN. W 2018 współprowadził warsztaty filmowe w Szczecinie. Dominik Czech jest reżyserem krótkometrażowych filmów „GPS”, „Nikt” oraz średniometrażowego „Wojtuś”. Jest autorem zdjęć do filmów „VIBE” i „MOSTY” Michała Marksa.