Ułatwienia dostępu

Jury

Jury Konkursu Głównego:

 

 

Marcin Koszałka

Autor zdjęć filmowych, dwukrotny laureat nagrody za zdjęcia na FPFF w Gdyni oraz Brązowej Żaby na Camerimage, trzykrotnie nominowany do Orłów. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jest też reżyserem filmów dokumentalnych i fabularnych. Po realizacji dwóch etiud szkolnych, już w 1999 roku zadebiutował jako reżyser filmu „Takiego pięknego syna urodziłam”, dokumentu poświęconego relacjom we własnej rodzinie. Film zdobył nagrody na festiwalach Berlinie, Krakowie oraz Nyon. Kolejne filmy autorstwa Koszałki były wielokrotnie nagradzane m.in. w Karlowych Warach, Chicago, Lipsku, Krakowie,Tampere, Teheranie, Trento.  Najbardziej znane filmy to ; „Istnienie” „Śmierć z ludzką twarzą”, „Cały dzień razem”, „Do bólu”, „Ucieknijmy od niej”, „Deklaracja nieśmiertelności”, „Zabójca z lubieżności”. Ten ostatni dokument opowiadający pośrednio historię seryjnego mordercy z Bytomia, był inspiracją jego debiutu w filmie fabularnym. Tak powstał thriller artystyczny „Czerwony pająk”, który spotkał się z gorącym przyjęciem na festiwalach w Karlowych Warach, Arras, Kairze, Chicago, Hajfie, Wiesbaden a po premierze kinowej w Polsce cieszył się uznaniem krytyki, oraz widzów tęskniących za udanym artystycznym kinem ocierającym się o gatunkową przynależność. „Czerwony pająk” otrzymał m.in. nagrody na festiwalach w Łodzi, Koszalinie, Sopocie, Arras i Kairze, nagrodę za reżyserię w Wiesbaden, Orenburgu a także nominacje do nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych oraz Polskiej Akademii Filmowej Orły 2016. Film zdobył również Nagrodę Specjalną Jury na FF w Gdyni. Doktor habilitowany sztuki filmowej, profesor Szkoły Filmowej im.K.Kieślowskiego UŚ w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Damian Romaniak

Filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy i literacki, publicysta, wykładowca. Jest prawdziwym miłośnikiem grozy i dyskusyjnych spotkań filmowych. Był gospodarzem cyklu „Kino Konesera” w multipleksach Helios, prowadził Akademicki Klub Filmowy „Cyklino”. Zagrał w kilku niezależnych produkcjach, które były prezentowane na festiwalach kina dziwnego i niepokornego. Autor wielu artykułów oraz recenzji z zakresu filmu oraz literatury (m.in. „Współczesne interpretacje Gabinetu doktora Caligari”, „Trans i ekstaza. Szamanka Andrzeja Żuławskiego po latach”, „Symbolika śmierci w Don’t Look Now Nicolasa Roega”, „Praga Kafki i Różewicza”). Współpracował z portalami Onet Film oraz Horror Online. Od 2015 roku selekcjoner i członek Komisji Programowej Szczecin Film Festival, związany także z międzynarodowym festiwalem Splat!FilmFest International Fantastic Film Festival w Lublinie. W 2017 roku został redaktorem naczelnym kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”. Obecnie prowadzi Szczecińskie Czwartki Literackie w DK 13 Muz oraz współprowadzi środowe Wieczory Filmowe z OFFICYNĄ.

 

 

Magdalena Myszkiewicz

Urodzona w Poznaniu . Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na wydziale Lalkarskim we Wrocławiu kończąc ją z dyplomem magistra sztuki.Debiutowała w Teatrze im Jana Kochanowskiego w Opolu. Od 1988 roku związana z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Jako aktorka ma w swoim dorobku role  teatralne radiowe,telewizyjne i filmowe,posiada również doświadczenie w pracy dubbingowej. Jako aktorka Teatru Współczesnego zagrała szereg ról w dziesiątkach spektakli. W pracy scenicznej interesuje się także małą formą jako szczególnym rodzajem spotkania z widzem. W 2016 roku w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich napisała scenariusz na podstawie opowiadania Katarzyny Kotowskiej z którego powstał monodram w jej wykonaniu. W 2020 uzyskała Stypendium Twórcze Miasta Szczecin dzięki któremu powstał film który jest jej debiutem w tej dziedzinie sztuki.

Jury Konkursu Senior Topic:

 

Michał Kulik

ur. 1954, jego pasją jest produkcja filmów dokumentalnych, fotografowanie oraz projektowanie albumów fotograficznych. Z wykształcenia inżynier budowy okrętów oraz informatyk. Zrealizował wiele projektów unijnych związanych z wydarzeniami kulturalnymi. Jest zdania, że dobrze funkcjonujące pogranicze polsko-niemieckie jest gwarantem rozwoju Polski i jej godnego miejsca w Europie.

 

 

 

Magdalena Richter

Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie , wcześniej skarbnik . Słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku od 2011 r. , przez wiele lat udzielała się twórczo w kole Foto-Video. Ławnik Sądu Okręgowego w Szczecinie od 2018 r.

 

 

Paulina Ratajczak

Producentka, prezeska fundacji, kuratorka i współorganizatorka galerii TWORZĘ SIĘ w Szczecinie. Produkuje głównie filmy animowane oraz wystawy i wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży. Współprodukowała m.in. 3 ostatnie filmy animowane Izabeli Plucińskiej: „Sexy Laundry”, 2015 r. „Portret Suzanne”, 2019, „Siłaczka” 2021. Filmy to międzynarodowe koprodukcje realizowane z Francją, Kanadą i Niemcami. Za film “Portret Suzanne” Izabela Plucińska otrzymała nagrodę Złotego Smoka w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Ten sam film otrzymał nagrodę dla producentów na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mumbai 2020 w Indiach. Pod koniec 2021 r. rozpocznie się produkcja krótkometrażowej animacji „Bajka o początku” w reż. Karoliny Gołebiowskiej oraz średniometrażowego filmu Izabeli Plucińskiej „JOKO”. Oba filmy zostały wsparte przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Od 2020 r prowadzi zajęcia z organizacji produkcji na Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

 

 

Klaudia Piotrowska

magister pracy socjalnej, doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownik Centrum Seniora w Szczecinie, prowadzone przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”. Zainteresowania badawcze i naukowe skupiają się wokół gerontologii społecznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego w Szczecinie.  Pasjonatka filmu i grafiki.