Jury

Jury Festiwalu Filmowego Senior Movie 2018:


 

 

 

 

Dr hab. Beata Bugajska, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego – Instytutu Pedagogiki . Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.
Autorka ponad 60 prac, w tym m. in.: Tożsamość człowieka w starości. Studium socjopedagogiczne (Szczecin 2005); Przyszłościowa perspektywa czasowa w starości (Szczecin 2012) [współautorka]; Podróż w czasie. Warsztat rozwoju osobistego osób starszych (Szczecin 2014) [współautorka] (książka zdobyła Nagrodę Teofrasta w kategorii najlepsza popularnonaukowa książka psychologiczna roku 2015);  Redakcja naukowa monografii: Życie w starości, Szczecin 2007;Młodość i starość.. Integracja pokoleń Szczecin 2010; Współredakcja naukowa monografii: Pomoc i opieka  w starości, Szczecin 2007, Nic nie jest milczeniem. Wspomnienia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie, Szczecin 2010. Pomysłodawca i kierownik wystaw fotograficznych: „Oblicza starości”, „Bliżej siebie – młodość i starość”; „Nic nie jest milczeniem”. Pomysłodawca  konferencji naukowych z cyklu: „Świat przyjazny starości” oraz Zachodniopomorskiego Forum Liderów UTW; Szczecinianka  Roku 2014 – nagroda przyznana w plebiscycie organizacji pozarządowych – za działalność na rzecz osób starszych. Członek Regionalnej Rady ds. Seniorów i Miejskiej Rady Seniorów w Szczecinie.


Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy i literacki, publicysta, wykładowca. Prowadził cykl „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios, a także Akademicki Klub Filmowy „Cyklino”. Autor wielu artykułów oraz recenzji z zakresu filmu i literatury. Współpracuje z portalami Onet Film oraz Horror Online. Od 2015 r. selekcjoner Szczecin European Film Festival, związany też z międzynarodowym festiwalem Splat Film Fest International Fantastic Film Festival w Lublinie.  Od 2017 r. redaktor naczelny kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”.


Adam Barwiński Niezależny filmowiec. Autor reportaży dokumentów i krótkich form filmowych. Były dziennikarz TVP Szczecin i reportażysta redakcji publicystycznej TVP2. Prowadził zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WdiB Uniwersytetu Warszawskiego. Był barmanem, pracował w stoczni oraz sejmie RP, stoczył jedną (nie przegraną !) walkę w boksie amatorskim. Prowadzi szkolenia z art terapii dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej z ośrodków, oraz przeprowadza szkolenia z komunikacji wizualnej i storrytellingu m.in. dla Prokuratury Generalnej, Urzędu Miasta st. Warszawy czy prywatnych koncernów. Laureat kilku nagród m.in. za najlepszy krótkometrażowy dokument na 40 Festiwalu filmowym w Gdyni 2015 (mała gala) czy Grand Prix za najlepszy reportaż w Telewizji na II festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. Obecnie poluje z kamerą na czarownice, realizuje społeczny film dokumentalny i broni tytułu magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie.