JURY KONKURSU GŁÓWNEGO
Dana Jesswein
Menadżer kultury, specjalista w dziedzinie zarządzania oraz pozyskiwania funduszy ze źródeł zewnętrznych, niezależny przedsiębiorca w Niemczech. Autorka i koordynatorka projektów kulturalnych i sieciowych, selekcjonerka/kuratorka programów artystycznych, ekspert i moderator różnorodnych spotkań, paneli. Od 2004 r. związana ze Stowarzyszeniem OFFicyna, dyrektor zarządzający Szczecin Film Festival (wcześniej EFFD dokumentART), dwukrotnie członek Komisji Programowej, co roku kurator programu SEFF. Autorka SEFF MINI, festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży, współautorka PRACOWNI FILMOWYCH. W latach 2009-2011 z-ca dyrektora instytucji kultury SZCZECIN 2016, kurator i koordynator działalności wystawienniczej i kinowej Kina Obserwatorium (w tym projektu „Obserwatorium Filmowe”). Współautorka aplikacji SZCZECIN 2016. Współpracuje/współpracowała z kilkudziesięcioma międzynarodowymi organizacjami ze sfery kultury, sztuki, filmu i nowych mediów, m.in: Landesverband Filmkommunikatione.V., Institut für neue Medien Rostock, Filmregion Sydost, Youth Cinema Network, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Elbląg, Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk czy W-Arte Roma Gąsiorowska.
Damian Romaniak
Filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy i literacki, publicysta, wykładowca. Jest prawdziwym miłośnikiem grozy i dyskusyjnych spotkań filmowych. Był gospodarzem cyklu „Kino Konesera” w multipleksach Helios, prowadził Akademicki Klub Filmowy „Cyklino”. Zagrał w kilku niezależnych produkcjach, które były prezentowane na festiwalach kina dziwnego i niepokornego. Autor wielu artykułów oraz recenzji z zakresu filmu oraz literatury (m.in. „Współczesne interpretacje Gabinetu doktora Caligari”, „Trans i ekstaza. Szamanka Andrzeja Żuławskiego po latach”, „Symbolika śmierci w Don’t Look Now Nicolasa Roega”, „Praga Kafki i Różewicza”). Współpracował z portalami Onet Film oraz Horror Online. Od 2015 roku selekcjoner i członek Komisji Programowej Szczecin Film Festival, związany także z międzynarodowym festiwalem Splat!FilmFest International Fantastic Film Festival w Lublinie. W 2017 roku został redaktorem naczelnym kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”. Obecnie prowadzi Szczecińskie Czwartki Literackie w DK 13 Muz oraz współprowadzi środowe Wieczory Filmowe z OFFICYNĄ.
Marek Osajda
Absolwent historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1979) i Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (1981) – specjalizacja telewizyjna. Pracował w telewizji, m.in. :w Studio-2, Redakcji Reportażu i Filmu Dokumentalnego TVP1, Ośrodku Radiowo – Telewizyjnym w Szczecinie, Prywatnej Telewizji„ Morze”. Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu ekologicznego „Zielona Arka”, dziennikarz w „ Kurierze Szczecińskim, współpracownik TVP w Szczecinie i tygodnika „Morze i Ziemia”. Twórca filmów dokumentalnych. Laureat nagrody publiczności Senior Movie 2019 za film „Kadry z życiopisania”.
JURY KONKURSU SENIOR TOPIC
Józefa Szukalska
Emerytka; pracowała w Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie jako nauczyciel języka polskiego i także jako metodyk w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Praca z uczniami nie ograniczała się jedynie do rzeczywistości lekcyjnej i koncentrowania się tylko na wiedzy literackiej. Instytucja polonisty w szkole to także szeroko rozumiana kultura z teatrem szkolnym, Dyskusyjny Klub Filmowy, warsztaty dziennikarskie czy przygotowania do udziału w olimpiadach filozoficznych. Obecnie prowadzi Teatr seniora -Piąte Koło w NDK-u w Nowogardzie.
Józef Leszek Wiśniewski
Autor filmów dokumentalnych, którego pasją jest teatr i pantomima, aktywnie udziela się w Teatrze Bosha działającym przy przy DK 13 Muz w Szczecinie. Autor scenariuszy teatralnych i filmowych. Laureat wyróżnienia podczas Festiwalu Senior Movie 2019 za film „Balast”.
Andreas Menhard
Architekt-malarz, absolwent 'Hochschule der Kunste’ w Berlinie. Urodzony w Szczecinie, w latach 1977-80 studia architektoniczne na Politechnice Szczecińskiej. Od 1980 roku zamieszkały na stałe w Berlinie. W latach 1983-89 studia na 'Hochschule der Kunste’ w Berlinie. Równolegle ze studiami architektonicznymi intesywne kontakty z wydziałem malarskim 'HdK’ i własna działalność artystyczna uwieńczona później wstąpieniem do 'BBK’ w Berlinie (Główny Związek Artystów Plastyków-grupa malarska). W twórczości szczególnie koncentruje się na eksperymentalnych konstrukcjach stalowych , w konsekwencji czego powstaja liczne projekty-modele i eksperymentalne filmy video.