Jury

Beata Bogusławska   Fotograf, diaporamista. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 1999 r. animator kultury zatrudniony w Dziale Imprez Artystycznych w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, zajmuje się planowaniem i realizacją imprez filmowych w tym kina Zamek oraz Zachodniopomorskim Funduszem Filmowym Pomerania Film.  Wiceprezes Stowarzyszenia FTG Kontur, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Autorka fotograficznych i filmowych projektów edukacyjnych także międzynarodowych. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych i wystaw autorskich. Współpracuje ze stowarzyszeniami szczecińskimi jako edukator i animator z zakresu filmu i fotografii.

 

 

Grzegorz Fedorowski   Reżyser, scenarzysta, producent. Studia w zakresie Filologii Polskiej, Uniwersytet Szczeciński; studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi w zakresie Realizacji Filmowej i Telewizyjnej w latach 1997-2003. Od roku 1984 związany z Redakcją Literacką i Artystyczną Polskiego Radia. Od 1994 związany z Telewizją Polską S.A. Oddział w Szczecinie. Od 2014 niezależny producent filmów dokumentalnych, reklamowych, wizerunkowych, prezentacji SMM. Autor kilku tysięcy archiwizowanych utworów audiowizualnych: słuchowisk, radiowych reportaży dokumentalnych i artystycznych, filmów dokumentalnych, reportaży i programów publicystycznych. Autor telewizyjnych cykli programowych; m.in. Pomerania Ethnica, Burze w Kulturze, Pomniki Naszych Czasów, Klub Młodych Dokumentalistów, Instytut Kulturalnych Sporów, Współbrzmienia.

 

Damian Romaniak   Filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy i literacki, publicysta, wykładowca. Prowadził cykl „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios, a także Akademicki Klub Filmowy „Cyklino”. Autor wielu artykułów oraz recenzji z zakresu filmu i literatury. Współpracuje z portalami Onet Film oraz Horror Online. Od 2015 r. selekcjoner Szczecin European Film Festival, związany też z międzynarodowym festiwalem Splat Film Fest International Fantastic Film Festival w Lublinie.  Od 2017 r. redaktor naczelny kwartalnika literacko-kulturalnego „eleWator”.